"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Një person në gjendje të dehur sulmon dy policë
policee.jpg

Prilep, 10 maj- Policia e Prilepit ka ngritur padi penale kundër I.T.(38) nga Prilepi, për shkak të dyshimit për kryerje të veprës penale “sulm ndaj personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare”.

Më datë 19.04.2017 rreth orës 03:15, para një klubi në Prilep, i akuzuari ka sulmuar dy policë që ishin në detyrë zyrtare. Në një moment i akuzuari ka tentuar ta sulmoj një këngëtare e cila këndontë në klubin e natës, polici në detyrë ka urdhëruar sulmuesin që të ndalet por ai në gjendje të dehur ka tentuar që edhe policin ta godasë, transmeton Zhurnal.  Si pasojë polici është rrëzuar dhe ka marrë lëndime në fytyrë dhe pjesën e përparme të këmbës së djathë. 

Në ndihmë ka tentuar ti del edhe kolegu i tij i cili ka bërë përpjekje që t’ia lidh duart, por sulmuesi ka arritur që ta godas me këmbë në shpinë dhe në pjesën e pasme të kokës. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.05.2017, 15:13  | L.E. | 1,073 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.