"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Sulmohet sigurimi i spitalit "8 Shtatori", arrestohet një person nga fshati Batincë
SPITAL_2.jpg

Sigurimi i spitalit të përgjithshëm të qytetit “8 Shtatori” gjatë ditës së djeshme rreth orës 13:40 është sulmuar fizikisht nga persona të panjohur, transmeton Zhurnal. 

Siç kumtoi MPB, sigurimi i spitalit është sulmuar nga më shumë persona që kishin arritur me dy vetura, nga të cilat njëra veturë ka qëne e tipit “BMW” me targa të Shkupi, ku pas sulmit janë larguar. 

Policia për një kohë të shkurtër ka arritur të ndalë “BMW", ku eshtë arrestuar M.R. (27) nga fshati Batincë. Personat e tjerë me veturë të panjohur kanë arritur që të largohen. 

Në spitalin e përgjithshëm të qytetit “8 Shtatori” ndihmë mjekësore kanë kërkuar A.L. (30), E.K.(27), S.A. dhe A.L. të gjithë të punësuar në agjencinë për sigurim. 

Po ndërmerren masa për zbardhjen e plotë të rastit, transmeton Zhurnal. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.05.2017, 15:24  | L.E. | 3,683 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.