Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Në mars 384 leje për ndërtim, më shumë për objekte për ndërtime të larta
OBJEKTE.jpg

Shkup, 11 maj- Në muajin mars janë dhënë 384 leje për ndërtim që është për 95,9 për qind në shumë në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, bëri të ditur Enti Shtetëror për Statistikë.

Sipas lejeve të dhëna, vlera e parashikuar e objekteve arrin  6.995.016 mijë denarë që është për 139,1 për qind më shumë në krahasim me marsin e vitit të kaluar.

Nga numri i përgjithshëm i lejeve për ndërtim, 232 dedikohen për objekte nga ndërtimet e larta, 63 për objekte nga ndërtimet e ulëta dhe 89 për objekte për rikonstruktim.

Për 245 objekte si investitorë paraqiten persona fizikë, ndërsa për 139 investitorë janë subjekte afariste.

Në këtë periudhë është paraparë ndërtim i 929 banesave me sipërfaqe të përgjithshme të shfrytëzueshme prej 75.886 metra katrorë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.05.2017, 15:06  | L.E. | 815 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.