Muhamer Pajaziti: Raporti i Pribes pasqyron nevojat reale të Maqedonisë
Maqedonia dhe Shqipëria rivendosin komunikimin, në vjeshtë mbledhje e dy qeverive
« Analizë: » Si do të rrjedhin zgjedhjet lokale në komunat shqiptare?
Në këto zgjedhje nuk do të vlejë praktika për të votuar kandidatin e partisë që është..
Shojble: Pritet zgjidhje për problemin me borxhin grek
SHOJBE.jpg

Athinë, 12 maj- Ministri gjerman i Financave Volfgang Shojble deklaroi se problemi i debisë së Greqisë është diskutuar në samitin e G-7 në qytetin italian Bari dhe se për të pritet të ketë zgjidhje.

Në takim marrin pjesë përfaqësues qeveritarë, ministra të dikasterit të financave në Itali dhe Francë dhe udhëheqës të organizatave ndërkombëtare të shtatë vendeve më të zhvilluara në botë, shkruan "Katimerini".

Pjesëmarrje kanë edhe Banka Qendrore evropiane (BQE), Mekanizmi Stabilizues Evropian, Grupi Evropian dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), si dhe komisari evropian për Çështje Ekonomike dhe Financiare, Pjer Moskovisi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.05.2017, 12:29  | L.E. | 606 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
A e dini sa vjeç ishte Ermal Fejzullahu kur u martua (Foto)
Fatkeqësi e trishtë, gjen vdekjen një person nga Shkupi
Horror në Shkup, në pikë të ditës tentuan ta fusin 29 vjeçarin në bagazhin e veturës
Shqipja? Ja si u përgjigj Dimitrov sot në Tiranë
"Postat e Maqedonisë" mbeten në "duartë" e BDI-së?
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.