"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Zvogëlohet numri i turistëve në mars
turist_1.jpg

Shkup, 12 maj- Enti Shtetëror i Statistikës sot publikoi se numri i turistëve në maj ka qenë 43.033 dhe shënon ulje për 3,5 përqind në krahasim me muajin e njëjtë të vitit të kaluar.

Sipas të dhënave të publikuara, ulje ka edhe te numri i bujtjeve për 3,2 përqind të cilat në këtë periudhë kanë qenë 91.532.

Numri i turistëve vendas në krahasim me marsin e vitit të kaluar është ulur për 4,3 përqind , ndërsa numri i turistëve të huaj për 3,1 përqind . Bujtjet e turistëve vendas janë ulur për 11,6 përqind , ndërsa numri i bujtjeve të turistëve të huaj është rritur për 3,2 përqind .

Në periudhën janar-mars është vërejtur rritje e numrit të turistëve për 6,9 përqind edhe atë te turistët vendas për 6,8 përqind , ndërsa te turistët e huaj për 6,9 përqind . Në këtë periudhë ka rritje edhe te numri i bujtjeve për 5,6 përqind edhe atë te turistët e huaj për 11,3 përqind , ndërsa tek turistët vendas ka ulje për 1,8 përqind .

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.05.2017, 13:36  | L.E. | 1,035 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.