Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Më pak marrëveshje për ndërtimtari të Maqedonisë jashtë vendit në tremujorin e parë
ndertimtari.jpg

Shkup, 16 maj- Në periudhën janar-mars të këtij viti vlera e përgjithshme e punëve të dakorduara ndërtimore jashtë vendit arrin 2.265.602 denarë, që është për 14,1 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë nga viti paraprak.

Siç kumtoi sot Enti Shtetëror për Statistikë, në tremujorin e parë të vitit operativa ndërtimore e Maqedonisë jashtë vendit ka kryer punë ndërtimore në vlerë të përgjithshme prej 365,475 denarë që është për 139,1 për qind më shumë në krahasim me periudhën e njëjtë nga viti 2015.

Në tre muajt e parë të vitit është shënuar vëllim i rritur i punëve të kryera ndërtimore në Holandë, Bosnjë e Hercegovinë dhe Gjermani.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2017, 14:13  | L.E. | 676 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.