"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Promovim i 37 grantistëve të rinj të Civika mobilitas
CIV.jpg

Shkup, 16 maj- Civika mobilitas sot në Shkup do të promovojë 37 grantistë, gjegjësisht grante të akcizave për 15 organizata civile, grante të vogla të akcizës për tetë organizata civile dhe ad hok grante për 14 organizata civile.

Së bashku me të rejat, numri i grantistëve ka arritur 193 organizata të mbështetura me çka Civika mobilitas është programi më i madh për mbështetje të shoqërisë civile në Maqedoni.

Marrëveshjet, grantistëve do t'ua dorëzojë ambasadorja e Zvicrës, Sibil Suter Tejeda.

Faza e re e Civika Mobilitas siguron mbështetje për organizatat civile dhe aktorët tjerë të shoqërisë civile në periudhën nga viti 2014 deri në vitin 2018. Buxheti i programit arrin rreth tetë milionë franga zvicerane të cilat i ka siguruar Agjencia zvicerane për zhvillim dhe bashkëpunim (SDC)

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2017, 09:47  | L.E. | 527 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.