"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Rritet përdorimi i teknologjisë në zgjedhje
zgjedhje11-780x439_1.jpg

Tiranë, 17 maj - Shefja e Komisionit Qëndror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencën rajonale me Trupat Menaxhuese të Zgjedhjeve nga shtetet fqinje, ka thënë se në zgjedhjet e datës 3 qershor do të ketë shtim të përdorimit të teknologjisë.

Ajo ka deklaruar se teknologjia do të përdoret në të gjitha aspektet e procesit zgjedhor, me qëllim të rritjes së efikasitetit dhe efiçiencës së tij, njofton Klan Kosova.

Edhe shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, Jan Braathu, ka përkrahur shtimin e përdorimit të teknologjisë në procesin zgjedhor, por gjithmonë me një pjesëmarrje të fortë të dimensionit njerëzor.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.05.2017, 14:05  | Xh.I. | 517 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.