Muhamer Pajaziti: Raporti i Pribes pasqyron nevojat reale të Maqedonisë
Maqedonia dhe Shqipëria rivendosin komunikimin, në vjeshtë mbledhje e dy qeverive
« Analizë: » Si do të rrjedhin zgjedhjet lokale në komunat shqiptare?
Në këto zgjedhje nuk do të vlejë praktika për të votuar kandidatin e partisë që është..
Veseli flet pas nominimit të Haradinajt për kryeministër
kadri-veseli-1_1.jpg

Prishtinë, 17 maj - Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli gjatë pjesëmarrjes  në memorialin përkujtimor në fshatin Jabllanic të Komunës së Gjakovës  ku u përkujtuan 33 dëshmorët e rënë e ka quajtur Ramush Haradinajn, nip të shqiponjës.

“Me vjen mire qe është këtu dhe e përshëndes atë që  është nip i Shqiponjës, kryeministrin Ramush Haradinaj”, ka thënë Veseli.

Kjo ishte edhe hera e parë që Veseli foli pas lidhjes së koalicionit parazgjedhor mes partisë që drejtohet nga ai me AAK-në e Nismën ku u vendos që kandidat i tyre për kryeministër të jetë, Ramush Haradinaj.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.05.2017, 16:23  | Z.H. | 1,839 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Fatkeqësi e trishtë, gjen vdekjen një person nga Shkupi
Horror në Shkup, në pikë të ditës tentuan ta fusin 29 vjeçarin në bagazhin e veturës
"Postat e Maqedonisë" mbeten në "duartë" e BDI-së?
Shqipja? Ja si u përgjigj Dimitrov sot në Tiranë
Vajza e Safetes shkëlqen në të bardhë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.