Të kalojnë 100 ditët e para, pastaj të gjykojmë kabinetin e ri qeveritar, thotë Males..
Analistët të ndarë lidhur me vendimin e BESËS që mos të jetë pjesë e kabintetit qever..
Kryeparlamentari Xhaferi të martën cakton seancë për zgjedhjen e qeverisë
« Lajmi i fundit » Zhurnal ju sjell përbërjen e plotë të kabinetit të Zoran Zaev
I diplomuari kapet me drogë, shqiptari: Paratë, për kurimin e babait
shgdhsfgsdf.jpg

Është diplomuar për Inxhinieri, por si emigrant i paligjshëm në Britaninë e Madhe, Elton Muja bënte punë nga më të rëndomtat. I riu 25-vjeçar u arrestua me 4 kilogramë kokainë të pastër në Luton, ndërsa merrte një taksi.

Përpara gjykatës, shqiptari tha se kishte emigruar në Angli që të mblidhte parà për trajtimin e shtrenjtë mjekësor të të atit në Tiranë. Kur pranoi, siç pretendon edhe vet, të bënte korrierin e drogës, kishte qenë duke larë makina e merrej me punë krahu.

Prokurori Kevin West tha se, policët janë vënë në gjurmët e tij dhe kur e kanë parë të hipte në taksi me një çantë të madhe, e kanë ndaluar e prangosur. I riu, i cili nuk ka një adresë fikse, u deklarua fajtor për posedimin e drogës së klasit A, me qëllim shpërndarjen e saj.

Avokati mbrojtes, Adrian Eissa argumentoi se, shqiptari ishte një i ri i diplomuar, i cili kishte nevojë për parà, sepse duhej të ndihmonte të atin që vuan nga një sëmundje e rëndë në mushkëri. Gjykatësi i çështjes, megjithatë, doli në përfundimin se 25-vjeçari është motivuar nga përfitimi financiar dhe i dha një dënim prej 4 vitesh e gjysmë heqje lirie, ndërsa 1.280 paundët që iu gjetën me vete u vendos t’i konfiskohen.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.05.2017, 16:09  | Z.H. | 660 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Lajmi i fundit » Zhurnal ju sjell përbërjen e plotë të kabinetit të Zoran Zaev
Ermira Mehmeti: Hazbi Lika njeriu që mbajti gjallë frymën anti-VMRO në BDI
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet sekretarja shtetërore në MPB, Sanja Dimitrievska!?
« Zhurnal mëson » LSDM amortizon votën shqiptare me një ministër pa resor, Ademi i angazhuar për zhvillim të barabartë rajonal
« Foto: » Nuk do ta besoni se me kë është i martuar “Mehmeti”
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.