Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Prej 40 vitesh me skizofreni, i vëllai kërkon kujdestarinë
Screenshot_6-20-655x356.jpg

Emisioni “BOOM” udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt Roskovecit të Fierit, në familjen Boriçi.
Ramazan Boriçi ka 40 vjet që kujdeset për të vëllain e tij Kujtimin që vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Është diagnostikuar me “skizofreni”, po spitali psikiatrik i Vlorës refuzon ta shtrojë.
Familjarët thonë se si pretendim ngrejnë faktin se është i pavetëdijshëm.

I kontaktuar nga BOOM, drejtori i këtij spitali thotë se jo të gjithë personat që skedohen mund të mbahen të shtruar, duke nënvizuar se institucioni nuk funksionon si azil dhe se ka kapacitet të kufizuar shtretërish në raport me popullësinë që mbulon.

Ramazan Boriçi së bashku me bashkëshorten kërkojnë dhe kujdestarinë e të vëllait, pasi janë 6 veta që mbajnë frymën vetëm nga pensioni i Kujtimit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.05.2017, 19:30  | T.E. | 651 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.