« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Foto: » Shpallen kuratorët dhe përzgjedhësit e artistëve për Çmimin "Artistët e Rinj"
arist.jpg

Do të jenë dy artistë të njohur të artit pamor ata të cilët do të jenë juria e edicionit të dytë të Çmimit ‘Artistët e Rinj’.

Rudina Xhaferi – dizajnere dhe artiste vizuale dhe Alban Muja – artist vizual do të jenë kuratorët dhe përzgjedhësit e artistëve pjesëmarrës në edicionin e dytë të Artistëve të Rinj 2017.

Rudina Xhaferi

Alban Muja

Kësisoj ka treguar Galeria Kombëtare e Kosovës në të cilën edhe zë vend kjo ekspozitë dhe çmim që ka nisur të jepet këtë vit.

Në anën tjetër, ka qenë 12 maji dita e fundit e aplikimit për të qenë pjesë e ekspozitës dhe çmimit në fjalë. Fitues i edicionit të parë të Çmimit AR ishte Agron Blakqori, ndërsa finalistë ishin kolektivi HAVEIT, Bujar Sylejmani, Jetullah Sylejmani dhe Luan Bajraktari. / KultPlus.com 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 12:04  | L.E. | 599 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.