« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Festival për kulturë dhe aksion feminist "E para dhe vajzë"
festival_2.jpg

Shkup, 18 maj- Prej sot deri më 21 maj në Qendrën kulturore për fëmijë do të mbahet edicioni i pestë i festivalit për kulturë dhe aksion feminist "E para dhe vajzë". Ngjarja është në organizim të vajzave nga "Тiiiit! Ink".

Sa jemi të hapura, të sinqerta dhe të lira të flasim për feminizmin dhe çështjet të cilat i prekin gratë, por edhe burrat? A e dini në përgjithësi çka paraqet feminizmi dhe për cilat vlera lufton? A jeni mjaftë të guximshëm të shtroni disa pyetje në heshtje para vetes, e ku publikisht të negocioni për ta? Festivali do të ofrojë mundësi për kërkesa të përgjigjeve të të gjitha këtyre çështjeve dhe dilemave.

Hyrja për festivalin është e lirë, përveç për shfaqjen "Dashuria e kuqe", në performancë të BITEF teatrit, Serbi.

Festivali për kulturën aksionin feminist "E para dhe vajzë" mbështetet nga Bashkimi Evropian dhe FRIDA Young Feminist Fund.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 13:29  | L.E. | 422 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.