Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Polonia nuk do të pranojë më shumë refugjatë
polish-pm-620x400.jpg

Kryeministrja e Polonisë ka thënë se vendi i saj nuk mund të pranojë refugjatë, përkundër kërcënimit të BE-së për të ndërmarrë veprime ligjore kundër atyre që nuk përmbushin kuotat.

Së bashku me Hungarinë dhe Austrinë, ky është një nga tri shtetet që nuk kanë rilokalizuar asnjë refugjat të vetëm, duke shkelu obligimet e tyre ligjore dhe përkushtimet, transmeton portali arbresh.info.

“Kjo nuk mund të jetë përgjegjësi vetëm e disa shteteve anëtare – kjo duhet të jetë e përbashkët,” tha Dimitris Avramopoulos, Komisionari Evropian për Migracionin.

Por kryeministrja Beata Szydło tha në një konferencë për shtyp se nuk kishte asnjë marrëveshje formale për kuotat e detyrueshme, për të cilat Hungaria dhe Polonia votuan kundër

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 16:15  | Z.H. | 372 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.