Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
Abdixhiku: Koalicioni LDK-AKR-Alternativa do të dal fitues në zgjedhjet e 11 qershorit
IMG_9869-735x400.jpg

Anetari me i ri i LDK-se, Lumnir Abdixhiku ka thënë se nga koalicioni AKR-LDK-Alternativa pret të ofrohet një gam të gjerë të njerëzve që elektorati i LDK-së ka zgjedhje.

“Ky front i ndërtuar dhe i nisur tani besoj që mund të mos ndërpritet. Të shohim të bëjmë grupime edhe pas zgjedhjeve që të bëjmë më të mirën për Kosovën”, ka thënë ai në emisionin InfoBox në RTV Dukagjini.

Sipas tij koalicioni LDK-AKR-Alternativa do të triumfoj në zgjedhje.

“Besoj që LDK dhe partnerët tjerë do të dal fituese në këto zgjedhje sepse ka një program të mirë. Po ashtu do të shohim bashkëpunimet pas zgjedhjeve edhe me Lëvizjen Vetëvendosje për ta kapur shtetin nga këta që e kanë kapur”, është shprehur ai duke treguar që do të jetë pjesë e listës zgjedhore.

“Çshtë e sigurt që do të jem pjesë e  listës zgjedhore dhe besoj qe qytetarët do të dëshirojnë t’ia kthejnë të mirën vendit”, tha ai.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 19:18  | T.E. | 692 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.