"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Të punohet edhe verës që të çohen proceset përpara
auto_memli-krasniqi1483286614.jpg

Nënkyretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, mbrojti vendimin për mbajtjen e zgjedhjeve në qershor, duke thënë se një qeveri e çertifikuar menjëherë pas zgjedhjeve do të punonte gjatë gjithë verës, meqë rast do t’i lëvizte proceset përpara, njofton Klan Kosova.

“Sikur zgjedhjet të mbaheshin tash, qeveria do të krijohej menjëherë pas certifikimit”, tha Krasniqi.

“Qeveria nuk do të shkonte në pushim, një qeveri do të punonte gjatë gjithë verës që t’i lëvizte proceset përpara”.

Krasniqi po ashtu bëri thirrje që në këto zgjedhje të ketë përkushtim dhe korrektësi nga të gjitha partitë.

“Përkushtimi i të gjitha partive politike duhet të jetë një proces zgjedhor fer”, shtoi Krasniqi në Zonën e Debatit në Klan Kosova.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 22:29  | T.E. | 337 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.