« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
U përmbyll me sukses projekti CREATIVE HAND
b1_34.jpg

Tetovë, 18 maj - Sapo ka mbaruar njera nga shumë puntoritë që realizohen në kuadër të projektit SEE YOU WATCHING ME finansuar nga  UNICEF, USAID në bashkpunim me qëndrën për aktivizëm rinor KRIK. Në qytetin e Tetovës puntoritë janë realizuar në shkollën fillore Liria në Tetovë (paralelen speciale ) dhe nxënës të klasave të 9.

Udhëheqës të puntorive ishin Blerta Qamili dhe Nikolas Stamenkoviq.
Ato për portalin tonë u shprehën se përvoja në këtë projekt ishte shumë e vecantë, projekti u realizua me 10 puntori me nga 20 nxënës,10 nga te cilet ishin tipik dhe 10 atipik. Blerta dhe Nikolasi shprehen se ata kanë përzgjedhur puntorit të cilat ju kanë ndihmuar fëmijëve me nevoja të vecanta në shumë sfera si që janë:

Socializimi
Zhvillimi motorik
Ritje të vetbesimit
Ritje të besimit tek të tjerët.

Nxënësit ishin shumë aktiv dhe intenzivisht pjesmarës në puntorit tona.

Të vecantat e puntorive janë fakti që këta nxënës patën mundësi të jenë pjesë e rrethit social duke realizuar një puntori në caffe/bar "Maroon" Tetovë në të cilën fëmijët u kënaqën shumë. Gjithashtu pjesë e puntorive ishte edhe shëtitja rektrative-edukative në Kondrën e Djellit në të cilën fëmijët u argëtuan dhe njëkohësisht realizuan aktivitet fizik.

Përndryshe projekti SEE YOU WATCHING ME ka të paraparë edhe shumë puntori të tjera të gjitha të koncentruar tek personat me nevoja të veçanta.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 09:26  | Xh.I. | 939 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.