Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje,..
« Flet shefja e OSCE/ODIHR » Glover: Korniza zgjedhore ekziston, monitorojmë që ajo të realizohet
AUV do të marr donacion në pajisje dhe automjete nga BE-ja
auv_1.jpg

Shkup, 18 maj- Në Agjencinë për Ushqim dhe Veterinari sot do të dorëzohen pajisje dhe automjete, donacion nga Bashkimi Evropian.

Donacioni është siguruar përmes projektit "Furnizim me pajisje për kontrolle zyrtare Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari dhe pajisje për inspektim kufitar veterinarie Bllacë dhe Tabanocë".

Në pranimdorëzimin do të marrin pjesë drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari Zoran Popovski dhe udhëheqësi i Sektorit për bashkëpunim pranë delegacionit të Bashkimit Evropian Nikolla Bertolini.

Në ngjarje siç është paralajmëruar, do të prezantohen edhe aktivitetet e filluara për ndërtim dhe modernizim të vendeve inspektuese për kryerjen e kontrollit veterinar dhe fitosaanitar në vendkalimet kufitare Bllacë, Tabanocë dhe Qafëthanë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 09:38  | L.E. | 665 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.