UNS propozon Prof.Dr. Sejfulla Osmanin për Kryeprokuror të shtetit
« Analistët » Zaev po përmirëson raportet ndërfqinjësore që Gruevski i pati rrënuar
Kryeministri Zaev shpalosi propozimet për zv.ministra të qeverisë së re
Sheshi "Skënderbeu", drejtë një pamje grandioze kombëtare me figura dhe monumente më ..
Sulmi në New York: Një i vdekur dhe 22 të plagosur
new_2.jpg

New York, 19 maj - Dje pasdite, një shtypje me makinë e njerëzve ndodhi në sheshin Time Square në New York. Personi që ngiste makinën, sipas BBC, kishte thënë për policinë se “kishte dëgjuar zëra”.

Të paktën një person ka vdekur dhe 22 të tjerë janë plagosur nga kjo shtypje me makinë që Richard Rojar, 26 vjeçar, një veteran i marinës amerikane, pasi u arrestua nga policia kishte thënë se “donte t’i vriste të gjithë”.Ai kishte thënë në deklaratën e tij për policinë se ka pritur se do të vdesë, sipas burimeve të agjencisë së lajmeve AP, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, sipas Reuters, Rojas tha pas arrestimit “ata duhej të vdisnin, unë doja t’i vrisja”.Rrugët e sheshit më të famshëm në botë Time Square, një zonë turistike, gjatë këtij rasti u mbushën me turistë dhe makina, për të parë se çfarë ka ngjarë. Megjithatë, policia arriti shpejtë ta shpërndajë turmën.Kjo ngjarje ndodhi saktësisht në rrugën “Burgundy Honda, 45”. Sulmuesi thuhet se voziste makinën me shpejtësi të madhe, dhe kjo çoi deri në shtypjen e 23 personave, 1 i vdekur dhe 22 të plagosur.Më pas, viktimat u shtrinë për tokë, shumë prej tyre iu ndanë edhe këpucët nga këmbët dhe iu shpërndanë gjërat, por stafi mjekësor që arriti shpejt në vend të ngjarjes, ndihmuan të lënduarit.Një grua shtatzënë në vendin e ngjarjes kishte thënë “një njeri më tërhoqi nga rruga e makinës që po vinte drejt meje, mendoj se ai më shpëtoi jetën”.Mirëpo, pas këtij rasti, kryebashkiaku i New Yorkut, Bill De Blasio tha se nuk ka asnjë indikacion që ky rast mund të jetë akt terrorizmi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.05.2017, 09:19  | Xh.I. | 577 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Video Ekskluzive » Presidenti Ivanov shtron iftar në rezidencën e tij, thirret ezani me kërkesë të kreut të BFI-së
“Feridja” në lidhje me aktorin e serialit “Më fal” (Foto)
Sheshi "Skënderbeu", drejtë një pamje grandioze kombëtare me figura dhe monumente më të rëndësishme të historisë shqiptare
Kush është Remzi Mehmedi, zv.ministri i ardhshëm në Ministrinë për Transport dhe Lidhje?
UNS propozon Prof.Dr. Sejfulla Osmanin për Kryeprokuror të shtetit
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.