Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Çfarë po ndodhë, njerëzit bien në tokë, katër sulme në tru për vetëm disa orë
amb_3.jpg

Shkup, 3 maj - Katër sulme në tru, katër rënie në tokë, tension i lartë i gjakut, marrje frymësh për shkak të sëmundjeve kronike janë vetëm një pjesë e problemeve që këto ditë janë marë qytetarët e kryeqytetit për shkak të asaj se në mëngjes është ftohtë ndërsa gjatë ditës nxehtë, transmeton Zhurnal.

Nga shërbimi i ndihmës së shpejtë theksojnë se numra e tyre gjithmonë janë të zënë me thirrje ndërsa më së shumti thërasin ato që kanë probleme me tensionin, marrje mendsh, simptoma të vjelljes etj.

"Deri paradite kemi pasur 60 thirrje nga qytetarët të cilët kanë probleme serioze nga temperaturat e larta që vjen deri tek dehidrimi e më pas edhe përkeqësimi i gjendjes nga këto temperatura shock", thonë kështu nga urgjenca.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 03.05.2017, 20:52  | T.E. | 41,247 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.