"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Shkup, në 27 aksidente për fundjavë janë lënduar 21 persona
aksi.jpg

Shkup, 8 maj- Gjatë tre ditëve të fundit në territorin e Shkupit ka pasur 27 aksidente, tre persona kanë marrë lëndime më të rënda, ndësa 18 të tjerë janë lënduar lehtë, transmeton Zhurnal. 

Në nëntë aksidente rrugore janë shkaktuar vetëm dëme materiale. 

Siç informon MPB, gjatë fundjavës janë bërë një numër i madh i shkeljeve dhe janë sanksionuar 11 shoferë të cilët nuk e kanë respektuar shpejtësinë e lejuar, 6 shoferë kanë drejtuar automjetin e tyre nën ndikim të alkoolit, 10 shoferë të cilët kanë kaluar në dritën e kuqe të semaforit dhe 2 shoferë të cilët nuk iu kanë dhënë përparësi këmbësorëve në vizëbardha. 

Gjithsej 25 shoferë i kanë drejtuar automjetet e tyre pas skadimit të vlefshmërisë së lejes së qarkullimit ose pa leje të qarkullimit, si dhe 80 për automjetë të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave, transmeton Zhurnal. 

Me ndihmën e automjetit special "karrotreci" janë mënjanuar 73 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.05.2017, 11:04  | L.E. | 739 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.