"Sputnik": Negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në NATO do të përfundojnë këtë vje..
Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për të akuzuarit në "Lagjen e Trimave"
« Analistët për Zhurnal: » Bojkoti i BESËS sinjal negativ dhe krijon amulli në opinionin publik
Nëse miratohet ligji për gjuhët para lokaleve, a do t’i rris Zaev votat te kampi shqi..
Dyzet sipërmarrës do të fitojnë edukim përmes projektit "Maqedonia 2025"
133046915.jpg

Shkup, 8 maj - Rreth 40 sipërmarrës nga Maqedonia gjatë dy javëve në vijim do të përfitojnë shkathtësi afariste se si  ta zhvillojnë biznesin e vet nga persona profesionistë nga shkolla Riçard Ajvi nga Kanadaja.

Edikimi realizohet përmes projektit "Lider - Arsimim, liderhsip, zhvillim"  që këtë vit për të dhjetën herë e zbaton organizata "Maqedoni 2025".

"Interesi është i madh kështu që jemi tejet të kënaqur nga proaktiviteti i sipërmarrësve të Maqedonisë dhe konsiderojmë se nëse investohet në ta përmes shkathtësive të këtilla afariste botërore atëherë Maqedonia do të ketë zhvillim të madh ekonomik dhe mund të ketë sukses në nivel global të konkurrojë në bizneset botërore", theksoi Biljana Markoviq - Stamenova, drejtoreshë ekzekutive e "Maqedoni 2025".

Ajo shtoi se nxënësit e deritanishëm janë të kënaqur nga programi dhe se kanë prëfitime nga edukimi i përfituar në punën e mëtutjeshme.

Me program janë të përfshira të gjitha sferat e punës afariste duke filluar nga strategjia e biznes marketingut, financat dhe analizat financiare, konkurenca dhe tërë ajo që mund ta bëjë biznesin më të suksesshëm.

Sipas Fara Kurxhi, drejtor ekzekutiv i Lider programit nga AJvi shkolla e biznesit në Kanada, sipërmarrësit e Maqedonisë janë të interesuar për dituri të reja.

"Më fascinon pasioni dhe etja për dituri e nxënësve në Maqedoni dhe shpresojmë se edhe këtë vit do ta kemi njejtë", tha Kurxhi.

Deri më tnai përmes programit "Lider - Arsimim, liderhsip, zhvillim" janë edukuar mbi 300 persona.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.05.2017, 14:48  | Z.H. | 1,312 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i Motrave Mustafa (Foto)
Andrra e Lulja dalin për kafe, por me kënd?! Nuk është as Meda as Sinani (Foto)
Plagosë të ëmën në Qendër të Shkupit
Shkup, tërheq zvarrë gruan për toke, i vjedh kuletën
Aksident i tmerrshëm me motor në Hasanbeg, përfundojnë me eshtra të thyera fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeçare
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.