« ALARMANTE » Pas lajmit të publikuar për vrasjes së katërfishtë që ka ndodhur sot Gllumovë të komu..
Agjencia “Zhurnal” ua uron festën e Fitër Bajramit
Lika me ‘llupë në dorë’ : Inspektojmë institucionet
Ligji për gjuhën shqipe - para apo pas zgjedhjeve lokale?
Ducati Scrambler bëhet me dy versione të reja (Video)
du_2.jpg

Lajmet e mira për fansat e brendit Ducati, sepse ky prodhues italian ka prezantuar dy versione të reja të motoçikletës së saj të famshme – Scrambler.

Këto dy versionet e reja – Mach 2.0 dhe Full Throttle, Ducati i ka prezantuar në ngjarjen “Wheels and Waves” në Biarritz, Francë.

Frymëzimi për emrin Mach 2.0 vjen nga motoçikleta e cila gjatë viteve 60-a ka shënuar historinë e kësaj kompanie italiane, lansimi i modelit Mach 1 250 në vitin 1965, transmeton Koha.net. Me pamje elegante, Scrambler Mach 2.0 vjen me ulësen Flat Track Pr dhe sistemin e shkarkimit të gazrave me ngjyrë të zezë.

Ky version i kësaj motoçiklete, po ashtu, vjen edhe me grafikun e ri të cilin e ka bërë dizajneri Roland Sands i cili është frymëzuar nga helmeta “Bell Cross Idol”. Kjo helmet është në dispozicion në katalogun e Ducatit.

Ndërkaq, Scrambler Full Throttle vjen me një pamje sportive, rezervar të ri shkëlqyes për karburant, xhamin e përparmë, ejt.

Ducati është munduar që këto dy motoçikleta të lënë përshtypje të fortë në këtë ngjarje në Biarritz të Francës.

Për më tepër shikoni videot më poshtë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.06.2017, 13:52  | L.E. | 229 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« ALARMANTE » Pas lajmit të publikuar për vrasjes së katërfishtë që ka ndodhur sot Gllumovë të komunës së Sarajit, kërcënohet me jetë drejtori i Agjencisë Zhurnal!
« Përditësuar » Vrasje e katërfishtë në Gllumovë të Shkupit
Vrasje e katërfishtë në Saraj, xhaxhai vret dy nipërit, vëllain dhe veten
Gruevskin po e braktisin aleatët, ja çfarë i ndodhi në Manastir
Basha përmend Kimin, “baksuzi” që s’ka fat me politikën?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.