Gjyqësori në paraburgim, kriminelët në liri
Analistët: Një parti është fituese e zgjedhjeve lokale nëse ajo do të ketë shumicën e..
« Analistët » Lista për këshilltarë komunal do të reflekton në rezultatin zgjedhor të kandidatit pë..
Bajrami nuk hedh poshtë kandidimin e tij të mundshëm në Haraçinë
Vendosen çmime të reja të derivateve
derivatet.jpg

Çmimi i benzinave mbetet i njëjtë, ndërsa derivatet dizel prej sonte në mesnatë shtrenjtohen për gjysmë denari për një litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

Me këtë vendim bëhet rritje e çmimeve rafinerike dhe në pakicë të derivateve të naftësmesatarisht për 1,03, respektivisht 0,59 përqind.

Çmimi i ri në pakicë i EURODIZEL (D-E V) është 47, ndërsa i Ekstra vajit të lehtë për amvisëri (EL-1) 35,5 denarë për një litër.

Çmimet në pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe të EUROSUPER BS-98 mbeten të njëjta, repsektivisht 60,5 dhe 62,5 denarë për një litër.

ME vendimin e KRRE-së për 0,048 denarë për një kilogramë rritet edhe çmimi në pakicë i mazutit M-1 dhe do të jetë 24,187 denarë për një kilogram.

Si shkak për ndryshimin e çmimeve në pakicë të derivateve të naftës nga KRRE i cekin për 37,1 përqind çmimin më të lartë të naftës së papërpunuar në tregun botëror gjatë 14 ditëve të kaluara dhe për 2,13 përqind kursin më të ulët të dollarit në krahasim me denarin.

UPDATE: 10.07.2017 14:45:00

### 10.07.2017 12:26:00

Nga mesnata çmime të reja të derivateve
naftat.jpg

 

 

 10.07.2017, 12:26  | 71 | 50,366 i lexuar
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i tmerrshëm në autostradën Tetovë-Shkup (Foto)
Ish kryeministri Georgievski: Të mos ishte politika e VMRO-së nuk do kishte nevojë për marrëveshje me Bullgarinë
Një femër "bombë" si vajza e Nusret Muqiqit! (Foto)
Bajrami nuk hedh poshtë kandidimin e tij të mundshëm në Haraçinë
Lajm i keq për vozitësit, rriten çmimet e derivateve
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.