« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Lukarevska: Në gjysmën e parë të vitit 3.16 për qind më pak të ardhura tatimore
133772368.jpg

Shkup, 11 korrik - Në fund të gjysmës së parë të vitit janë grumbulluar të ardhura tatimore për 3,16 për qind më pak nga parashikimi, informoi sot drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike Sanja Lukarevska.

Ajo shprehu besimin se në fund të vitit kjo do ta korrigjohet dhe se do të dalin me rezultate të shkëlqyeshme.

Sipas saj është për t'u lavdëruar se te kontributet është vërejtur pagesa për 3 për qind më shumë në krahasim me vitet paraprake.

Duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve në konferencën e sotme për shtyp, tha se pagesa më e vogël e tatimeve ka të bëjë me situatën e keqe ekonomike, vakumin që u krijua deri te formimi i Qeverisë së re.

"Kjo nuk është asgjë tragjike, megjithatë dëshirojmë të punojmë në dobi të qytetarëve dhe mbushje të arkës së shtetit që jetesa të jetë më e mirë për të gjithë njerëzit në RM", theksoi Lukarevska.

Për kthimin e TVSH-së theksoi se është bërë në dy raste. "Bëjmë përpjekje maksimale për të kapur një vazhdimësi në pikëpamje të kthimit të TVSH-së, tha Lukarevska,

Në lidhje me projektin e paralajmëruar për kthimin e 15 për qind të Tatimit të Vlerës së Shtuar te qytetarët, tha se po bëhen analiza dhe se pritet të fillojë në vitin 2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.07.2017, 14:20  | Z.H. | 931 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.