Me largimet e partive të vogla nga koalicioni, Gruevski do pësoj fijasko në zgjedhjet..
« BESA për Zhurnal » Para lokaleve kërkojmë anëtarin tonë në KSHZ, ligji e garanton këtë
Profesori amerikan paralajmëron kriza të mëdha në Ballkan, përmend Maqedoninë
« Analistët » Qeveritë Zaev e Rama, po japin sinjalin e modelit të ri-integrimit rajonal
10 aksidente në Shkup, një person lëndohet rëndë
aks_18.jpg

Shkup, 11 korrik- Gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup ndodhën 10 aksidente prej të cilave në njërën më rëndë është lënduar një shofer i mopedit, ndërsa në pesë lëndime të lehta kanë marrë nëntë persona, ndërsa katër kanë kaluar vetëm me dëm material.

Gjatë ditës së djeshme nga policia rrugore janë zbuluar dhe sanksionuar 43 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, dy shoferë të cilët nuk i kanë respektuar semaforët, gjegjësisht kanë kaluar në semafor të kuq, shtatë shoferë që gjatë drejtimit të automjeteve motorike, nuk e kanë përdorur rripin e sigurimit ose kanë përdorur celularin. Janë sanksionuar edhe 13 shoferë të cilët i kanë drejtuar automjetet e tyre pa patentë shoferi, gjegjësisht të paregjistruara, katër drejtues të biçikletave të cilët kanë kryer shkelje në baza të ndryshme dhe 32 automjete të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave.

Me ndihmën e automjetit special karrotreci janë larguar 58 automjete.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.07.2017, 09:46  | L.E. | 482 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » "Postat e Maqedonisë" mbeten në "duartë" e BDI-së?
Likovë: Festa me armë në dasëm, humb jetën 19 vjeçari
Vajza e Safetes shkëlqen në të bardhë (Foto)
Ceca sjell foto seksi nga banjo, çmenden serbët (Foto)
Tragjedi në Gostivar, të hënën vdiq baba, sot djali 24 vjeçar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.