« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Tryezë e rrumbullakët e OJQ-ve për rregullativën për punën tatimore dhe financiare
tr_20.jpg

Shkup, 11 korrik- Në Shkup sot do të mbahet tryezë e rrumbullakët me temë "Si deri te rregullativa ligjore e cila do t'i mbrojë organizatat qytetare nga inspektimet arbitrare dhe kontrollet në fushën e punës tatimore dhe financiare?Rekomandime për ndryshime ligjore".

Tryeza e rrumbullakët është në organizim të nismës joformale për mbrojtje të shoqërisë qytetare "Përgatitje juridike për inspektime në organizatat qytetare" mbështetur nga Shoqata e Maqedonisë e juristëve të rinj (SHMJR) në bashkëpunim me Institutin pçër të drejta të njeriut (IPD) dhe Koalicionin të gjithë për gjykim juridik, me mbështetje financiare nga granti ad hok nga programi i Civika Mobilitas.

Qëllimi i tryezës së rrumbullakët është të prezantohen aktivitetet dhe përvojat e zbatuara deri më tani nga inspektimet dhe kotnrollet e kryera, si dhe të debatohet për Policy Brief dhe nismën për para Gjykatës kushtetuese të RM-së për kontestim të dispozitave nga Ligji për tatimin personal të të ardhurave. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.07.2017, 09:48  | L.E. | 829 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.