« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Shkup, 14 aksidente, lëndohen rëndë tre persona
police_22.jpg

Shkup, 12 korrik- Gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup ndodhën 14 aksidente. Në tete aksidente lehtë janë lënduar 10 persona, në dy lëndime të rënda trupore kanë marrë një drejtues i motoçikletës, një çiklist dhe një bashkudhëtar. Në katër aksidente është shkaktuar dëm material.

Policia rrugore dje i ka sanksionuar 28 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, gjashtë shoferë të cilët nuk u kanë lënë përparësi kalimi shoferëve në udhëkryqe, pesë shoferë kanë kaluar në semafor të kuq, tre shoferë të cilët nuk i kanë respektuar rregullat për tejkalim, dy shoferë të cilët i kanë drejtuar automjetet e tyre nën ndikimin e alkoolit dhe janë përjashtuar nga komunikacioni, 20 shoferë të cilët i kanë drejtuar automjetet e tre pa patentë shoferi gjegjësisht të paregjistruara, 10 shoferë të cilët me biçikleta kanë bërë shkelje në baza të ndryshme dhe 44 automjete të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave.

Me ndihmën e automjetit special karrotreci, siç informoi SPB Shkup, janë larguar 60 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.07.2017, 11:09  | L.E. | 949 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.