« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Në ribalancin e Buxhetit sigurohen mjete për heqjen e taksës së radiodifuzionit
buxhet.jpg

Shkup, 12 korrik- Në ribalancin e Buxhetit janë siguruar mjete për heqjen e taksës së radiodifuzionit dhe për funksionimin normal të servisit publik të radiodifuzionit me financim nga ana e shtetit, deklaroi ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë Damjan Mançevski. 

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve pas pres konferencës në Lidhjen Ekonomike të Maqedonis, ministri Mançevski tha se me ribalancin e Buxhetit shkurtohen një numër i madh i shpenzimeve joproduktive, ndërsa shkurtime më të mëdha ka në Kabinetin e kryeministrit ku tërësisht janë anuluar të gjitha propagandat dhe fushatat. 

"Këto ishin zërat nga të cilat mund të shkurtohej më shumë që të sigurohen mjete për të gjitha masat kryesore dhe premtimet që i dhamë para qytetarëve. Janë siguruar para për heqjen e taksës së radiodifuzionit dhe mjete financiare për vendosjen e një numri të madh të masave nga Programi ynë", theksoi ministri Mançeski. 

Sipas tij, është siguruar edhe financimi për të gjitha premtimet kryesore që dhanë para qytetarëve deri në fund të vitit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.07.2017, 15:25  | L.E. | 1,108 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.