« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Tetë artistë shqiptarë me këngë për Tiranën (Video)
artist_4.jpg

Tetë artistët më të mirë shqiptarë nga të gjitha trevat kanë zgjedhur një mënyrë unike për të prezantuar tetë pikat më të bukura dhe më atraktive të kryeqytetit shqiptar.

Përmes tingujve të kitarës akustike dhe fuqisë magjike të vibracioneve të zërit të tyre, siç transmeton KultPlus Alban Nimani, Eneda Tarifaj, Beatrix Ramosaj, Bojken Lako, Alban Ramosaj, Kamela Islamaj, Marsela Çibukaj dhe Vitmar Basha do të përçojnë tek publiku emocionet dhe magjinë që përjeton çdokush që viziton Tiranën, i cili është transformuar në një qytet Europian, ku moderniteti ndërthuret në harmoni të plotë me të kaluarën.

Pazari i ri, Sheshi Skënderbej, Kulla e sahatit, janë vetëm disa prej vendeve të cilat përfaqësojnë vizionin e Tiranës së sotme e orientuar drejt zhvillimit dhe respektit për ruajtjen e identitetit.

“Muzika ka fuqinë të na bashkojë e të sjellë ndryshim. “Tirana Sessions” është një lëvizje promovuese me të cilën këngëtarë të ndryshëm lidhin këngën dhe artin e tyre me disa nga hapësirat më interesante të qytetit tonë”, shkruan Veliaj në Facebook.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.07.2017, 11:33  | L.E. | 488 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Analizë » Ballkani i rrezikuar nga politika ruse, Maqedonia një shtet i brishtë
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.