« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Vrasja e aktores Sharon Tate nga "Familja Manson", do të realizohet film
vrasjaa.jpg

Aktorja dhe modelja Sharon Tate u vra në shtëpinë e saj në vitin 1969 nga ‘Familja Manson’, pikërisht këtë histori të tmerrshme që tronditi Hollywoodin, regjisori Quentin Tarantino do ta realizojë film.

Regjisori Quentin Tarantino ka filluar të realizoj një film të bazuar në vrasjet e tmerrshme që ka kryer familjes Manson, vraje këto që tronditën Hollywoodin.

Tarantino, tashmë ka filluar ta ndërtoj listën për ndarjen e roleve. Tarantino po i jep fund dorëshkrimit të skenarit dhe është vendosur të filloj xhirimet në verën e vitit 2018.

Sipas The Hollywood Reporter, filmi do të fokusohet në vrasjen e Sharon Tate nga ‘Familja Manson’, përcjellë KultPlus.

Në fund të viteve 1960 në Kaliforni, Charles Manson udhëhoqi një komision thuajse komune dhe urdhëroi anëtarët për të kryer vrasje, më e rëndësishmja ishte vrasja e aktores dhe modeles Sharon Tate në shtëpinë e saj më 1969. Tate u martua me regjisorin Roman Polanski.

Manson dhe disa anëtarë të "Familjes" së tij u gjetën fajtorë në vitin 1971, dhe ai është ende gjallë dhe në burg sot.

Sipas The Hollywood Reporter, projekti i pa titulluar është në fazat e hershme të zhvillimit. Brad Pitt dhe Jennifer Lawrence janë kontaktuar për pranimin e ndonjë roli, ndërsa Deadline raporton se Tarantino gjithashtu i është afruar tashmë edhe yllit të "Suicide Squad" Margot Robbie për të marrë rolin e Sharon Tate. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.07.2017, 15:41  | L.E. | 611 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Analizë » Ballkani i rrezikuar nga politika ruse, Maqedonia një shtet i brishtë
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.