« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Dalin në dritë `dallaveret` e komisionerëve të PDIU-së: Si u vodhën 8 vota Blushit dhe Topit
screenshot-4_1500019476-7528320.jpg

Tiranë, 14 korrik - Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi nuk arriti që të merret dot mandatin e deputetit në Tiranë edhe pas pretendimeve për tjetërsim votash dhe rinumërimit të 64 kutive në këtë qark.

Por sot është zbuluar se PDIU, e cila pretendonte se i ishin vjedhur votat, një gjest të tillë komisionerët e saj e kanë bërë në kurriz të dy partive të tjera, LIBRA dhe FRD-së.

Videoja e publikuar sot nga lexo.al zbulon skandalin, që mesa duket po nxjerr në dritë ‘dallaveret’ që janë bërë nga grupet e numërimit të votave.

Ne një qendër votimi, zarfi me votat e PDIU-se shënonte se kjo force politike kishte 12 vota. Por kur zarfi u hap rezultoi krejt e kundërta: 5 vota ishin të LIBRA, 3 të FRD dhe vetëm 4 të PDIU. Bëhet fjalë siç edhe shihet në video, për QV numër 2194, Tiranë.

PDIU ka vetëm 4 vota, mirëpo në procesverbal i janë shënuar 12 vota (shih videon). E thënë ndryshe, 8 votat e tjera PDIU ja kishte vjedhur FRD-së dhe LIBBRA-s.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 10:44  | Xh.I. | 788 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.