Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
DAP do të fillojë me pagesën e detyrueshme të taksës radiodifuzive
DAP_3.jpg

Shkup, 14 korrik- Qytetarët dhe kompanitë të cilat kanë fatura të papaguara për taksën radiodifuzive deri më 30 qershor të këtij viti, të bëjnë pagesën e borxheve në afatin më të shkurtër, pasi që do të fillojnë procedura për pagesë të detyrueshme, informojnë nga Drejtoria për të ardhura publike (DAP).

"Me qëllim që taksapaguesit të mos u ekspozohen bllokimit të llogarive dhe shpenzimeve shtesë, rekomandojmë që në kohë të kontrollojnë nëse kanë borxhe të mbetura, gjegjësisht në mënyrë vullnetare t'i paguajnë. Përkujtojmë se deri në sjelljen e ndryshimit të paralajmëruar të ligjit për pezullimin e taksës radiodifuzive, obliguesit kanë obligim ligjor ta paguajnë këtë taksë publike, ndërsa për obligimet e pashlyera DAP ka obligim ligjor t'i ndërmarrë të gjitha masat për pagesë", thonë nga Drejtoria.

Me qëllim të zvogëlimit të kohës dhe shpenzimeve për pagesën e taksës radiodifuzive, pa pritur në sportele, qytetarët, theksojnë prej DAP, mund të bëjnë pagesën e taksës me Visa Maestro dhe MasterCard kartelë pa para të gatshme përmes internetit, duke e shfrytëzuar shërbimin elektronik "e-Taksa radiodifuzive" https://etax-fl.ujp.gov.mk/index_rdt.jsp

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 12:16  | L.E. | 1,274 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.