Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Tryezë e rrumbullakët për gjendjet në industrinë e mishit
mishhh.jpg

Shkup, 14 korrik- "Gjendjet, sfidat dhe perspektivat e industrisë për prodhim të mishit dhe prodhimeve të mishit - Propozime" është tema e tryezës së rrumbullakët që sot në organizim të Kapital magazinës do të mbahet në Shkup.

Qëllimi i tryezës së rrumbullakët është të analizohen gjendjet aktuale dhe sfidat në industrinë e mishit në Maqedoni, nga aspekti i sektorit për përpunim të mishit dhe prodhimeve nga mishi, të vlerësohen mundësitë për rritje të prodhimit dhe eksportit të kësa industrie me perspektivë në Maqedoni dhe çka duhet të ndryshojë që fabrikat bashkëkohore në Maqedoni për përpunimin e mishit edhe më me sukses të punojnë në të ardhmen.

Në tryezë të rrumbullakët do të marrin pjesë përfaqësues nga pothuajse të gjitha kapacitetet prodhuese për prodhimin dhe përpunimin e mishit dhe prodhime nga mishi dhe persona të cilët jetojnë në avancimin e klimës afariste që kjo industri të jetë një ndër më me perspektivë në Maqedoni.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:18  | L.E. | 993 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.