« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Franca dërgon në Apel vendimin për taksën e Google
auto_14gug1500015982.jpg

Ministri francez i Buxhetit, Gerald Darmanin, tha të enjten se qeveria e tij do të ankimojë në Gjykatën e Apelit vendimin me të cilin Google është liruar t'i paguaj Francës 1.11 miliardë euro në taksa kthyese për periudhën pesë vjeçare.

 

Gjykata Administrative të enjten, në pesë vendime të ndara, tha se autoriteti tatimor i vendit nuk ka të drejtë të marrë të ardhura nga Google në Francë për pesë vitet 2005 -2010, pas akuzave se të njëjtat janë transferuar në nëndegën e saj irlandeze, GIL.

 

Ministria franceze e Financave, kishte thënë më herët se po shqyrtonte ankimimin, i cili duhet të depozitohet brenda dy muajve, "duke pasur parasysh rëndësinë e këtyre rasteve, më konkretisht, çështjen e taksimit të drejtë në Francë, të fitimeve të nxjerra nga ekonomia digjitale" .

 

Në një deklaratë të publikuar, siç transmeton AA raportimet, Google tha se vendimet e gjykatës konfirmuan se "ajo i bindet ligjit francez të taksave dhe standardeve ndërkombëtare”.

 

Muajin e kaluar Bashkimi Evropian i kishte shqiptuar kompanisë Google një gjobë rekorde prej 2.7 miliardë dollarë për shkelje të rregulativës antitrust.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:28  | Z.H. | 468 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.