« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Tronditet sërish Londra: 5 sulme me acid brenda natës
1500015390-auto_acid11500013304.jpg

Dy të dyshuar kanë tronditur sërish Londrën duke kryer pesë sulme brutale me acid

 

Sipas gazetes britanike \"The Sun\", sulmet e llahtarshme në kryeqytetin britanik zgjatën 90 minuta.

 

Një viktimë ka mbetur me plagë që do t’i ndryshojnë jetën.

 

Një adoleshent është arrestuar pasi dy të dyshuarit me motoçikletë kryen sulmet tronditëse në Stoke Neëington, Hackney dhe Islington. 

 

Sulmet duket të jenë të lidhura dhe dy prej viktimave u ishte vjedhur motoçikleta, më të cilën u kryen aktet, deklaroi policia metropolitane.  

 

Të dy të dyshuarit u hodhën substancën e dëmshme në fytyrë, morën mjetin automjetin e tyre dhe u larguan.

 

Pak më shumë se 20 minuta më vonë, rreth orës 10.50, një tjetër viktimë ishte sulmuar me në një kryqëzim në Islington./SYRI.net/ 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:29  | Z.H. | 1,362 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.