« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Super-operacion në Vlorë e Kavajë, sekuestrohen 15 ton drogë
magazine-droge-43945_1490374170-28442.jpg

Një super-operacion i Policisë së Vlorës, i mbështetur edhe nga FNSH, solli si rezultat sekuestrimin e disa ton, rreth 15, lëndë narkotike, si dhe pesë armë zjarri, tip kallashnikov.

 

Aksioni u zhvillua në fshatin Llakatund dhe sasia e lëndës narkotike u gjet në dy banesa të ndryshme, ndërsa u arrestuan edhe disa persona.

 

Operacioni u drejtua nga vetë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Haki Çako dhe ai i Policisë së Vlorës, Gentian Shehaj, ndërsa mori pjesë edhe Drejtori i SHÇBA, Eduart Merkaj.

 

Në fjalën e tij, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, përshëndeti dhe falenderoi policët e angazhuar në këtë operacion, si dhe inkurajoi ata të vazhdojnë aksionet e nisura prej kohësh, për parandalimin e kultivimit të biëmve narkotike.

 

“Ju falenderoj, përgëzuar dhe inkurajuar për këtë operacion shumë të rëndësishëm në identifikimin dhe gjetjen e një sasie shumë të madhe lënde narkotike.

 

Siç e dini, pasi jeni pjesë e aksionit, Policia e Shtetit ka filluar një operacion mbarëkombëtar edhe për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike dhe nuk kanë munguar as rezultatet pozitive të tij. Duhet ta vlerësojmë dhe realizojmë me prioritet këtë nismë, pasi është edhe një porosi e veçantë e qeverisë dhe vetë kryeministrit Rama”, tha Haki Çako.

 

Një operacion tjeter u zhvillua edhe ne Kavaje, ku u sekuestruan 700 kg marijuane.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.07.2017, 09:43  | Z.H. | 794 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.