« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Asnjë film shqiptar në dokumentarët e Festivalit të Sarajevës
film_13.jpg

Kësaj radhe në këtë program nuk figuron asnjë film shqiptar.

Është prezantuar sot programi garues i dokumentarëve në kuadër të Festivalit të Filmit në Sarajevë.

Festivali që do të nisë me 11 e deri me 18 gusht ka gjithsej katër dokumentarë që vijnë premiera botërore, ndërsa janë dhjetë të tjerë si pjesë e programit garues, shkruan KultPlus.

Kësaj radhe në këtë program nuk figuron asnjë film shqiptar, nga Kosova a Shqipëria, ndërsa pritet të shihet nëse filmat shqiptarë janë pjesë e festivalit në kategori të tjera. Të gjithë këta filma do të garojnë për çmimin Zemra e Sarajevës.

Avec l’amour – Ilija Cvetkovski 

City of the Sun [+] – Rati Oneli

The Family – Rok Biček 

In Praise of Nothing – Boris Mitić 

Kinders – Arash T Riahi, Arman T Riahi 

Mr. Gay Syria – Ayşe Toprak 

No Place for Tears – Reyan Tuvi 

Planet Petrila [+] – Andrei Dascalescu 

Playing Men – Matjaž Ivanišin 

Ultra – Balázs Simonyi

Guidance Through the Black Hole – Aleksandar Nikolić, Zlatko Pranjić 

Home – Zdenko Jurilj

Undercovered – Nejra Latić Hulusić, Sabrina Begović Ćorić 

When Pigs Come – Biljana Tutorov

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.07.2017, 08:15  | L.E. | 514 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Analizë » Ballkani i rrezikuar nga politika ruse, Maqedonia një shtet i brishtë
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.