Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Kia Stonic vjen në tregun evropian kah fundi i vitit 2017 (Foto)
KIAA_1.jpg

Modeli Kia Stonic është konkurrenti direkt i Nissan Juke, Toyota CH-R dhe Renault Captur.

Crossover sub-kompakti është i dedikuar kryesisht për të rinjtë dhe dëshiron të tërheqë blerësit me opsione të shumta.

Stonic arrin me 20 kombinime të dyfishta, me pesë mundësi të ngjyrave për tavan, dhe aty është në dispozicion edhe paleta për enterier.

Pritet që aty të jetë edhe sistemi modern që nënkupton Apple CarPlay dhe Android Auto.

Për siguri aktive përkujdeset sistemi për frenim urgjent autonom, detektimin e këmbësorëve, si dhe detektimin e objekteve në këndin e vdekur. 

Sa i përket fuqisë së lëvizjes, modeli vjen në variantet 1.0l T-GDI, 1.25l dhe 1.4l benzinë, dhe 1.6l dizel. 

Stonic në tregun evropian arrin kah fundi i këtij viti.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.07.2017, 08:08  | L.E. | 584 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.