Gjyqësori në paraburgim, kriminelët në liri
Analistët: Një parti është fituese e zgjedhjeve lokale nëse ajo do të ketë shumicën e..
« Analistët » Lista për këshilltarë komunal do të reflekton në rezultatin zgjedhor të kandidatit pë..
Bajrami nuk hedh poshtë kandidimin e tij të mundshëm në Haraçinë
E ardhmja e Volvos – motorët pa djegie
VOLVOO_2.jpg

Të gjithë automobilat e rinj që do të lansohen nga Volvo nga viti 2019 e më pas do të jenë pjesërisht ose tërësisht të fuqizuar nga bateritë. Kompania e njohur po e quan këtë “fund historik” të të gjitha modeleve që përdorin karburante me djegie.

Gjatë viteve 2019 deri më 2021, kompania planifikon të prezantojë pesë modele 100 për qind elektrike, dhe pjesa tjetër e modeleve do të jenë modele hibride, shkruan sot “Koha Ditore”. Kjo është kompania e parë e njohur në botë që bën një lëvizje radikale në aspektin e automobilave elektrikë.

“Ky paralajmërim shënon fundin e automobilave që përdorin si fuqi vetëm motorët me djegie”, ka thënë Hakan Samuelsson, CEO i Volvos në një njoftim./Koha.net

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 10:32  | L.E. | 808 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i tmerrshëm në autostradën Tetovë-Shkup (Foto)
Ish kryeministri Georgievski: Të mos ishte politika e VMRO-së nuk do kishte nevojë për marrëveshje me Bullgarinë
Një femër "bombë" si vajza e Nusret Muqiqit! (Foto)
Bajrami nuk hedh poshtë kandidimin e tij të mundshëm në Haraçinë
Lajm i keq për vozitësit, rriten çmimet e derivateve
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.