Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Dalin imazhet e para të Mercedes Cabrio S 2018 (Video)
bb_10.jpg

Pas debutimit pranveror të modelit të freskuar të Mercedes klasa S, në radhë kanë ardhur edhe versionet coupe dhe kabriolet.

Në bazë të ndryshimeve të para në limuzinë, mund të konkludohet se edhe në këtë rast do të vijë deri te ndryshimet e vogla vizuele në anën e përparme dhe të pasme të automobilit.

Pamja e brendshme e kabinës zbulon se edhe atje janë bërë ndryshime të vogla. Në sy bien dy ekrane me rezolucion të lartë, me diagonale 12,3 inç, komandat e reja me prekje dhe numri i madh i detajeve prej lëkurës dhe drurit.

Të dyja versionet e reja të klasës S do të posedojnë autonominë e vozitjes, të cilat i ka versioni i limuzinës. Po ashtu, do të kenë edhe të gjitha sistemet elektronike në vozitje si Emergency Stop Assist, Remote Parking etj.  

Modelet e reja coupe dhe kabriolet do të fitojnë edhe versionet e tyre të fuqishme sportive AMG.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 10:34  | L.E. | 1,484 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.