« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Tramp me rejtingun më të keq për president në gjashtë muajt e parë të mandatit në 70 vitet e kaluara
133705321.jpg

Qytetarët amerikanë presidentit amerikan Donald Trami i ndanë rejtingun më të keq për gjashtë muajt e parë të mandatit, që ka pasur deri tani ndonjë president i SHBA-së në 70 vitet e kaluara, njoftoi Ej-Bi-Si njuz duke iu referuar anketës së përbashkët,  të bërë me gazetën "Uashington post". 

Në anketë u gjetën pyetje për kompetencën e Trampit në skenën botërore, efektivitetin e tij, planin republikan për mbrojtjen shëndetësore dhe rolin e Rusisë në zgjedhjet amerikane në vitin 2016. 

Tridhjetë e gjashtë për qind e amerikanëve në anketë deklaruan se e përkrahin punën e Trampit, që është për dhjetë për qind më pak nga përqindja që mori në 100 ditët e para Shtëpia e Bardhë.

Më afër Trampit për shkallë të ulët të rejtingut pas gjysmë viti në pushtet në shkurt të vitit 1975 ishte presidenti Xherald Ford me 39 për qind përkrahje. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 18:55  | Z.H. | 708 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.