Me largimet e partive të vogla nga koalicioni, Gruevski do pësoj fijasko në zgjedhjet..
« BESA për Zhurnal » Para lokaleve kërkojmë anëtarin tonë në KSHZ, ligji e garanton këtë
Profesori amerikan paralajmëron kriza të mëdha në Ballkan, përmend Maqedoninë
« Analistët » Qeveritë Zaev e Rama, po japin sinjalin e modelit të ri-integrimit rajonal
Qytetarët irritohen me `plazhet fantastike` të Ramës: O pasha, merr masa se po mbyten njerëz!
vloraxx.jpg

Vlorë, 16 korrik - Pas videos së publikuar sot nga Kryeministri edi Rama me 'pamjet fantastike" nga bregdeti i jugut të vendit, shumë qytetarë kanë shpërthyer të irrituar kundër tij që të shteti të marrë masa për të mbrojtur jetët e njerëzve që po mbyten, duke i kujtuar tragjedinë e djeshme në Vlorë, mbytjen e tre të rinjve brenda një dite. Rama nuk ka reaguar ndaj këtyre komenteve. 

 

Ja komentet e tyre:

 

"O Pasha, Po mer ndonje mas per bregdetin se po vdesin njerez per mungesen e rojeve te plazhit, keto 3 muaj nuk te kushton asgje te punesosh 1000 lifeguards ne te gjithe Shqiperin

 

"Kryeminister nuk kan vlere pamjet fantastike perpara vleres se jetes se njeriut prandaj merrni masat per plazhistat ... dje, fatkeqesisht 4 te rinj humben jeten ne Vlore" 

 

"Z.kryeminister mirmengjes,dhe pushim te mbare.tragjedia e djeshme ne vlore dhe durres eshte vertete trshtuese.Kaq e vshtire eshte qe prefektet e qarqeve ne rrethe te bejne nje ligj te brendshem,per mbrojtien e qytetarit nga vdekja ne plazhet e shtetit te okupuar nga i forti i pushtetit ose nga te korruptuarit e shtetit.Ne gjithe bregdetin e vendeve europiane,ka roje bregdetare te paisura me te gjitha mjtet e shpetimit,dhe jane te paguar nga biznesi per qdo pjese plazhi ku ushtrojne aktivitetin. Ne shqiperi nuk egzistojne. Per qfare arsye?Mendoj per nje ligje te munguar nga prefektet e qarqeve,ose te kryebashkiakve."

 

"Z keyeministër hidhi një sy atyre pyjeve që po digjen përditë. Kushton më shumë një pemë e djegur sesa një rrogë roje. Jam e sigurt se po të duash ti mundesh të bësh gjithçka."

 

"Kryeminister te pakten vetem sot mos te uroje se nuk kane kaluar 24 ore nga tragjedia nuk e di si ju duket juve por per mua dhe shume shqipetare nuk eshte gje e vogel qe te humbasin jeten kater te rinje."

 

"Bashki.kucove.ju.ve zjarrin plehrave po nahelmojn.apo.ska.gje.se.te.rilindesh.duhet.te.vdesesh.dhe.jeten.tjeter.e.jetojme.nedhermi.apo.palsk.

 

"pamje te bukura por ne shqiperi plazhet jane pa organizim.plazhe fai da te!!!"

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.07.2017, 09:01  | Z.H. | 552 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » "Postat e Maqedonisë" mbeten në "duartë" e BDI-së?
Likovë: Festa me armë në dasëm, humb jetën 19 vjeçari
Ceca sjell foto seksi nga banjo, çmenden serbët (Foto)
Vajza e Safetes shkëlqen në të bardhë (Foto)
Tragjedi në Gostivar, të hënën vdiq baba, sot djali 24 vjeçar
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.