Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Prioritetet e UNT-së, synohet për kuadër në shkencat defiçitare
Universiteti-Nena-Tereze-850x479.jpg

Shkup, 17 korrik - Rektori i Universitetit "Nënë Terezë", Aziz Pollozhani në një prononcim për TVM2 ka deklaruar se në të kaluarën për shkak të gjuhës, shumë të rinj shqiptarë e kanë pasur të vështirë të depërtojnë  dhe  të kontribuojnë  si kuadër në drejtimet ekzakte  edhe përkundër talentit që kanë pasur. Por sipas tij tanimë kjo barierë është menjanuar, sepse UNT që nga ky vit studentëve do u jep një hapsirë të veçantë.

"Në të kaluarën për shkak të gjuhës, shumë të rinj shqiptarë e kanë pasur të vështirë të depërtojnë  dhe  të kontribuojnë  si kuadër në drejtimet ekzakte  edhe përkundër talentit që kanë pasur.Tani kjo barrierë  është larguar , dhe drejtime të këtij lloji që janë defiçitare por shumë të nevojshme në tregun e punës jo vetëm në vend por dhe jasht tij. Universiteti Nene Tereza Ne Shkup synon që nga ky vit akademik tju jep një hapësirë të veçantë", ka deklaruar Pollozhani.


Ai mes tjerash thotë se për përgatitjen profesionale të gjeneratave  në shkencat ekzakte  është konkursi i cili është i publikuar, në të cilin ka gjithësej 1852 vende të lira për konkurim. Në rrjedhë e sipër është edhe kompletimi i stafit ligjërues.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 10:08  | Xh.I. | 1,685 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
PDSH "dorëzohet", tërhiqet nga gara për Strugën, a do të mbështet të inkriminuarin Ramiz Merko?!
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.