Aeroporti "Aleksandri i madh" pas zgjedhjeve do të bëhet Nënë Tereza?! (Video)
« Agjencia e Lajmeve Zhurnal, rikthen ZhurnalTV-në » Armend Ramadani - 15 Years anniversary (Video)
Këshilli gjyqësor, pa qëndrim për kritikat e Pribesë
Arifi përuron urën në f.Poroj
Osmani nesër në Bruksel prezanton planin 3-6-9 para Mogherinit dhe Hahn
osmani_1_1.jpg

Shkup/Bruksel, 17 korrik - Zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë, Bujar Osmani, sot udhëton për në Bruksel, ku nesër e martë, do të merr pjesë në mbledhjen e trembëdhjetë të Këshillit për Stabilizim dhe Asociim (KSA), me të cilën do të udhëheq Ministri i Punëve të jashtme të Republikës së Maqedonisë, Nikola Dimitrov, ndërkaq do të  bashkë-kryesojë përfaqësuesja e lartë dhe Nënkryetarja e Komisionit Evropian, Frederika Mogerini. Në takim, si përfaqësues i Komisionit Evropian, do të merr pjesë edhe Komisioneri për Zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han.

Në takim, Zëvendëskryeministri Osmani, pritet ta shpjegoj Planin 3-6-9, përbërjen e saj, zbatimin e saj dhe efektet e pritura, si dhe ti përsëris angazhimet e Republikës së Maqedonisë për mbylljen e gjitha çështjeve politike dhe heqjen e gjitha pengesave për riaktivizimin e procesit eurointegrues. Do të kërkohet edhe mbështetje konkrete për reformat, si dhe mbështetje për sigurimin e hapave konkrete nga ana e Bashkimit Evropian të cilat më qartë do ta reflektonin dukshmërinë e perspektivës Evropiane të Maqedonisë 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 12:22  | Xh.I. | 618 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Kush nga liderët pas zgjedhjeve lokale do të shkoj në histori (VIDEO) ?
« TRONDITËSE » Nuk kanë të ndalur hetimet ndaj Ramiz Merkos për keqpërdorim detyre, "ka abuzuar me 6 milion euro", akuzon Miloshoski
Bie nga çatia e shtëpisë, gjen vdekjen një person nga Tetova
Shoqet e ngushta Feridja dhe Kaderi ja çfarë bëjnë kur dalin për kafe (Foto)
Kështu dukeshin “Vjollcat” 15 vite më parë! (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.