A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
Fëmijët nga kopshti "Borëbardha" vizitojnë kryetarin e ri të Çairit, Visar Ganiu
Ja si është zgjidhur skandali mes Maqedonisë dhe Serbisë për agjentin serb
« Ruzhin për Zhurnal » Hap i guximshëm i Zaevit për të vizituar Beogradin, Vuçiç më herët simpati të hapur p..
Dita e ardhshme jo pune në Maqedoni do të jetë e mërkurë
zname_makedonsko.jpg

Dita e ardhshme që do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Republikën e Maqedonisë do të jetë e mërkurë, 2 gusht.

 

Në bazë të Ligjit për Festa në Republikën së Maqedonisë këto ditë do të jenë ditë jo-pune për vitin 2017:

 

Për të gjithë qytetarët e Maqedonisë:

 

2 gusht (e mërkurë), Dita e Republikës 

8 shtator (e premte), Dita e Pavarësisë

11 tetor (e mërkurë), Dita e kryengritjes popullore

23 tetor (e hënë), Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase

8 dhjetor (e premte), "Shën Kliment Ohridski "

 

Për qytetarët e besimit ortodoks:

 

28 gusht (e hënë), dita e Shën Mërisë 

 

Për qytetarët e besimit katolik:

 

1 nëntor (e mërkurë), Festa e të Gjithë Shenjtorëve

25 dhjetor (e hënë), dita e parë e Krishtlindjeve

 

Për qytetarët e besimit islam

 

2 shtator (e shtunë), dita e parë e Kurban Bajramit

 

Për qytetarët e komunitetit shqiptar në Maqedoni:

 

22 nëntor (e mërkurë), Dita e alfabetit shqip

 

Për qytetarë r komunitetit vllah në Maqedoni:

 

Maj 23 (e martë), Dita Kombëtare e vllehëve

 

Për qytetarët e komunitetit hebraik në Maqedoni:

 

30 shtator (e shtunë), Jom Kipur, dita e parë e Jom Kipur

 

Për qytetarët e komunitetit boshnjak në Maqedoni:

 

28 shtator (e enjte), Dita ndërkombëtare e boshnjakëve

 

Për qytetarët e komunitetit turk në Maqedoni:

 

21 dhjetor (e enjte), dita e mësimit në gjuhën turke

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 12:30  | A.SH | 40,725 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një ndër shtyllat kryesore të demokracisë
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.