Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov pritet të viziton Tiranën, takime me krerët më të lartë shtetëror
auto_nikolla1499670760.jpg

Shkup, 17 korrik - Ministri i Jashtëm maqedonas, Nikoll Dimitrov, pritet të vizitojë Tiranën gjatë ditëve në vijim.

Lajmi konfirmohet nga burime pranë Ministrisë së Jashtme.

Megjithatë akoma nuk dihet data e takimeve e as nëse në këto takime, Dimitrov do të udhëtojë së bashku me kryeministrin, Zoran Zaev.

Gjatë kësaj vizite, Dimitrov pritet të zhvillojë takime me homologun e tij shqiptar Ditmir Bushati si dhe zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit.

Në pyetjen se kur Zaev do të vizitojë këto dy vendet fqinje zëdhënësi i ri i Qeverisë, Mile Boshnjakovski me përgjigje:

“Ndër prioritet kryesore të Qeverisë së Maqedonisë është avancimi i bashkëpunimit rajonal dhe marrëdhënieve ndërfqinjësor. Për të gjitha takimet në nivel dypalësh, që janë në fazë të planifikimit do t’iu informojmë kur t’i përcaktojmë datat e sakta”, deklaroi Mile Boshnjakovski, zëdhënës i Qeverisë, njofton Alsat-M.

Gjithashtu, pas Tiranës, Dimitrov pritet të vizitojë edhe Kosovën me ftesë të ministrit të Jashtëm, Enver Hoxhaj.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 12:38  | Xh.I. | 914 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Treni që udhëton vetëm për një vajzë, historia e saj prekëse
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.