« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
PL: Spasovski të pastrojë njëherë e përgjithmonë MPB-në nga instalimet partiake të VMRO-DPMNE-së
lpm_1.jpg

Shkup, 17 korrik Zhurnal.mk - Partia Liberale ka mirëpritur rritjen e numrit të patrullave policore të shpallura nga Ministri i Brendshëm i Oliver Spasovski.

"Ne i bëjmë thirrje ministrit Spasovski që në tërësi, shpejt dhe në mënyrë efektive të pastrojë ministrinë e brendshme nga jo-profesionistë dhe nga instalimet partiake të VMRO-DPMNE-së të cilat e shëndruan këtë ministri në aparat partiak, që kulmin e arriti më 27 prill", thuhet në kumtesën e Partisë Liberale. 

Nga partia i bëjnë thirrje policisë që nga tani e tutje të ndëshkojë çco shkele të rregullave të trafikut, pamarrë parasysh se a bëhet fjalë për ministër, deputet, drejtor apo nga ndonjë funksion tjetër, me të vetmin qëllim që të ndërpritet kjo dukuri nëpër rrugët e Maqedonisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 13:02  | A.SH | 514 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.