« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Vangellovski u takua me grupin e ekspertëve të Rajnhard Pribe
169374.jpg

Shkup, 17 korrik - Kryetari i Gjykatës Supreme, Jovo Vangellovski u takua me grupën e eskpertëve për çështje sistematike për qeverisje të së drejtës e udhëhequr nga Rajnhard Pribe, përcjell Zhurnal.

Siç thuhet në komunikatën e Gjykatës Supreme, në takim është biseduar për gjendjen aktuale në gjykatë dhe propozim-masat për zbatimin e reformave të përgatitura nga ana e kryetarit të Gjykatës Supreme, për Gjykatë të pavarur dhe të pa anshme si garancë të demokracisë dhe qeverisjes të së drejtës, në funksion të mbrojtjes të të drejtave të njeriut.

Grupa e ekspertëve e udhëhequr nga Pribe, sipas paralajmërimeve, gjatë javës do të qëndrojnë në Maqedoni për takime të tjera./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.07.2017, 15:46  | Z.H. | 1,044 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.