« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks n..
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
Sulmohet një person, i cili e siguronte "Makoshped"-in
113724188.jpg

Shkup, 3 korrik - D.T. (43) nga Shkupi, i punësuar në agjencinë për sigurim, mbrëmë, derisa ishte në orarin e punës në qarkun e "Makoshped", është lënduar nga katër persona të panjohur të cilët atë e kanë goditur me automjet.

Sipas policisë, D.T. fillimisht i ka vërejtur katër personat me automjet motorik pa targa. Kishin qenë të dyshimtë për këtë dhe pasi ishin në vendin ku nuk guxojnë të qëndrojnë më gjatë, u kishte thënë që të largohen. Pasi ishin larguar, sërish ishin kthyer dhe me automjet e kanë goditur D.T. pas çka kanë ikur. Nga goditja dhe rrëzimi ai ishte lënduar dhe me automjetin e ndihmës së parë mjekësore është transferuar në SPQ "8 Shtatori", pas çka është lëshuar në mjekim shtëpiak.

Merren masa për zbardhjen e plotë të rastit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 03.07.2017, 15:09  | Xh.I. | 1,972 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.